Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

30 kwietnia 2021 r - czas pożegnań, podsumowań,
czas na egzamin dojrzałości, egzamin z życia ...


Wspomnienia wspólnie organizowanych wydarzeń, zajęć, kursów, warsztatów, wycieczek, gratulacje dla uczniów wyróżniających w nauce i aktywnych w kształtowaniu szkolnego życia a przede wszystkim wzruszające pożegnanie ze szkołą – tak przebiegało ostatnie spotkanie Uczniów klas IV a i IV b Technikum im. Władysława Grabskiego w ZSZ w Odonowie z Wychowawcami i Dyrekcją w dniu 30 kwietnia 2021 r.
Cztery lata w odonowskiej szkole pełne były różnych wrażeń dla tegorocznych Absolwentów. Przyszli  hotelarze, logistycy, informatycy  korzystali  nie  tylko z obowiązkowych  zajęć  edukacyjnych ale również uczestniczyli       w kursach, warsztatach, wyjazdach studyjnych realizowanych w ramach projektów: „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy", „Kwalifikacja + staż = nowe możliwości". Dzięki tym projektom uczniowie kończący  szkołę  pozyskali  certyfikaty  potwierdzające  dodatkowe  umiejętności  oraz  świadectwa  potwierdzające  kwalifikacje  w zakresie obsługi druku 3D, grafiki komputerowej.
Wśród Uczniów klas IV a i IV b byli aktywnie działający w oddziale mundurowym dowódcy kreujący „żołnierskie szkolne życie" , organizujący rajdy piesze, rowerowe, zawody  strzeleckie,  nocne biwaki w szkole, uczestniczący w obozach w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Liczna grupa Uczniów – członków oddziału mundurowego, pełniła honorową służbę w pocztach sztandarowych organizacji kombatanckich.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów, stypendia Marszalka Województwa Świętokrzyskiego, które uzyskali Uczniowie z klas maturalnych dały Im nie tylko satysfakcję z osiągniętych wyników w nauce ale również wymierne korzyści materialne.
Wyniki egzaminów zawodowych tegorocznych Absolwentów są bardzo pozytywne. Dumni mogą być w sposób szczególny hotelarze, którzy      w 100% zdali egzaminy zawodowe i kończą szkołę z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa.
Wydarzenia  i imprezy  szkolne w ostatnich  latach  odbywały  się z aktywnym  udziałem  wielu  energicznych i utalentowanych artystycznie uczniów z klasy IV a i IV b.
Jedna z uczennic tak wspomina szkolny czas:
„Szkoła, w której spędziłam ostatnie cztery lata, to szkoła jaką chciałby wspominać każdy na starsze lata. Empatia, wyrozumiałość to coś na co chyba nikt w Naszej społeczności nie może narzekać. ... Nie wiem skąd nauczyciele mają w sobie tyle serdeczności, wiem na pewno, że ja na ich miejscu bym tyle nie miała...Jestem wdzięczna, za przekazanie mi choć ułamka tej wiedzy. Jestem wdzięczna za okazaną sympatię. Jestem też wdzięczna za wszystkie moje szkolne porażki, dzięki tej szkole wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Warto wspomnieć o sporcie, który zdecydowanie dominował, oczywiście nie żebyście myśleli, że mieliśmy samowolkę. Każdy kto miał pozytywne oceny z przedmiotów mógł chodzić ćwiczyć na zawody.. Jeździliśmy między innymi na zawody w tenisa stołowego i siatkówkę. Wspominam ten czas bardzo pozytywnie, zwłaszcza, że dzięki takim wydarzeniom chęć wstania rano z łóżka i pójścia do szkoły była większa...Jestem spełniona. ponieważ ...wyniosę ze szkoły średniej nie tylko wiedzę, nie tylko świadectwo...Wyniosę osobowość, którą tutaj ukształtowałam. Wyniosę tolerancję, jaką mnie obdarzono. Wyniosę wspomnienia, te dobre i te gorsze. Najważniejsze - wyniosę pragnienie szerzenia wiedzy i serdeczności, którą tu otrzymałam."
Dla 39 uczniów zakończyła się nauka, nadchodzi czas maturalnych podsumowań.
W najbliższych dniach do matury przystąpią wszyscy, którzy uznali, że są do tego przygotowani.
Pomimo trudnych warunków, w jakich przyszło pracować nauczycielom i uczniom w okresie pandemii, mamy nadzieję, że kształcenie zdalne przyniesie pozytywne efekty.
Drodzy Absolwenci, jesteśmy przekonani, że w naszej szkole zdobyliście wymagane przez pracodawców umiejętności, karierę zawodową i pracę wybierzecie sobie sami.


Życzymy Wam powodzenia
– Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie

mat2

mat1

mat3

mat4