Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Kreatywna szkoła szansą dla każdego ucznia

Podczas dni otwartych Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie odwiedziło ponad 250 gimnazjalistów z gimnazjów w Kazimierzy Wielkiej, Wielgusa, Czyżowic, Cieszków, Topoli, Skalbmierza, Opatowca, Koszyc, Działoszyc, Kościelca, Wiślicy.

Bogaty program umożliwił gościom nie tylko poznanie specyfiki kształcenia w zawodach, spotkania z nauczycielami i uczniami, sprawdzenie bazy dydaktycznej szkoły ale również kreowanie własnych zainteresowań: strzeleckich, sportowych, barmańskich, hotelarskich, logistycznych, ekonomicznych, informatycznych, kryminalistycznych, medycznych.

Tradycyjnie powitano gości pokazem musztry wojskowej w wykonaniu klas mundurowych I i II LO.

Podczas dni otwartych poszukiwano również wśród gimnazjalistów talentów strzeleckich. Pomimo braku doświadczenia w strzelaniu na strzelnicy broni pneumatycznej, terenowej strzelnicy sportowej, odnotowano wiele trafnych strzałów.

Wyjątkowość dni otwartych w odonowskiej szkole zapewnili goście specjalni – przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą:

Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach,

Krakowskiej Szkoły Restauratorów,

Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdroju,

KP PSP w Kazimierzy Wielkiej,

KP Policji w Kazimierzy Wielkiej.

Dzięki zaangażowaniu tak wielu Partnerów, gimnazjaliści podziwiali wyposażenie jednostek ratowniczych straży pożarnej, pozyskali informacje jaka jest procedura rekrutacji do służby policyjnej, zapoznali się ze specyfiką pracy żołnierza zawodowego, sprawdzili swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, degustowali soft drinki przygotowane podczas pokazu barmańskiego, wykonali swoje odciski palców podczas warsztatów związanych z daktyloskopią.

Dobra zabawa to podstawa

Kabaretem piosenką, tańcem, tym uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie rozbawiali młodszych kolegów. Na początku młodzież zaprezentowała dzień z życia szkoły. Był to dzień szczególny bo związany z rekrutacją. Odpowiednie rekwizyty, dekoracja i oczywiście aktorzy na scenie opisywali walory szkoły. Były więc opowieści na temat poszczególnych przedmiotów oraz zajęć pozalekcyjnych. Następnie uczniowie odkrywali przed publicznością kolejne talenty. Usłyszeć można było piosenkę z repertuaru Anny Jantar. Wokalistka zgodnie ze słowami piosenki Radość najpiękniejszych lat przekonywała, że To, co mam, to młodość, której nie potrafię kryć, to wiara, że naprawdę umiem żyć. Po gromkich brawach przyszedł czas na kolejny punkt programu, czyli pokaz cheerleaderek. Dziewczęta z werwą i energią w rytm utworu Holidays wkroczyły na scenę prezentując skomplikowany układ. Damskiej części publiczności do gustu przypadł występ chłopców, którzy zaprezentowali swe umiejętności taneczne. Chłopcy zaprezentowali układ do fragmentów kilku utworów. Była więc macaryna, cancan, polonez, a nawet kaczuszki i Jozin z bazin i motyw filmowy z Titanica. Po takiej dawce emocji i dobrego humoru gimnazjaliści udali się na dalsze zwiedzanie szkoły.

Przekonujący atut…

Dla podkreślenia dobrej atmosfery hotelarze przygotowali dla gości poczęstunek.

Było słodko – lody, ciasto, degustacja napojów ale również kebab według własnego przepisu.