Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjątkowa szkoła dla wyjątkowych uczniów -

Dzień Otwarty w Odonowie

                Czas bardzo szybko płynie, rok szkolny dobiega końca, przed uczniami wyczekiwane wakacje. Koniec roku szkolnego to również czas wielu ważnych decyzji, zwłaszcza dla uczniów klas III gimnazjum, którzy muszą odpowiedzieć na pytanie, jaką wybrać szkołę, w jakim zawodzie się kształcić. Właśnie dla gimnazjalistów Zespół Szkół Zawodowych zorganizował siódmego czerwca Dzień Otwarty podczas którego zaprezentował swoje atuty.

                Gimnazjalistów ze szkoły w Wielgusie, Topoli, Kazimierzy Wielkiej, Czyżowic, Cieszków, Skalbmierza, Złotej, Koszyc, Działoszyc, Opatowca serdecznie powitała Pani Dyrektor, która zapraszała do zwiedzania szkoły, zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz udziału w wielu atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli i młodzież z Odonowa.

                Multikino Odonów

W szkolnym Multikinie uczniowie oglądali filmy dotyczące różnych kierunków kształcenia oraz wydarzeń z życia szkoły. Było co oglądać dzięki temu, że w szkole działa telewizja, która dba o to aby żadne ważne wydarzenie nikomu nie umknęło.

Za mundurem…

                Gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy i pod opieką swych starszych kolegów rozpoczęli spacer po szkole i jej okolicach. Każdy znalazł coś dla siebie. Zainteresowani kierunkiem mundurowym mogli podziwiać musztrę w wykonaniu klasy I i II Liceum. Wiele zainteresowania wzbudził pokaz i prezentacja sprzętu ratowniczego Jednostki KP PSP w Kazimierzy Wielkiej. Moc atrakcji dostarczyły warsztaty strzelecko – sportowe. Młodzież gimnazjalna mogła spróbować swych sił na strzelnicy broni pneumatycznej, czy terenowej strzelnicy sportowej. Co ważniejsze, to miejsca, którymi pochwalić może się tylko szkoła w Odonowie. Dla najlepszych w konkursie strzeleckim czekały cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej. Komu było mało adrenaliny mógł sobie ją jeszcze podnieść w trakcie gry w paintball. Swoją kondycję i wytrzymałość można było sprawdzić na torze przeszkód komandosa, wzorowanym na torach wojskowych, którego elementami były: ścianka, płotki, slalom.

                Owocowy zawrót głowy

                Chwilę wytchnienia można była znaleźć w trakcie pokazu barmaństwa przygotowanym przez Krakowską Szkołę Restauratorów. Przedstawiciel KSR zaprezentował umiejętności potrzebne do pracy za barem. Ujawnił również kilka tajemnic na temat smacznych, zdrowych owocowych drinków, które uczniowie mieli później szansę degustować. „Pyszne i smaczne a do tego jeszcze takie kolorowe” - tak tę część podsumował jeden z gimnazjalistów.

                Zdrowie i uroda

                Jak udzielić pierwszej pomocy, co zrobić w sytuacji zagrożenia życia na te i inne pytania odpowiedzi udzielali ratownicy medyczni z Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, którzy w szkole w Odonowie prowadzą zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego. „Stawiamy na zdrowie, ale również na piękny wygląd” - tymi słowami uczniowie promowali nowy profil w LO – zdrowie i uroda. Zaprezentowane zostały praktyczne triki makijażów oraz tajniki współczesnego wizażu.

                To nie koniec niespodzianek. Dla uczniów, którzy decyzję związaną z wyborem przyszłej szkoły mają już za sobą czekały cenne nagrody takie jak: udział w paintballu, manicure, makijaż i degustacja specjałów hotelarzy.

                Dobra zabawa to podstawa

Część artystyczna w wykonaniu uczniów dla gości z gimnazjów była ostatnim punktem programu. Składała się ona z wielu ciekawych i zajmujących widzów atrakcji, do których między innymi należał humorystyczny skecz obrazujący sceny z życia szkoły zaprezentowany przez uczennice klasy II A Ewelinę i Olę oraz Kamila z I LO.

Szkolny zespół taneczny ( czyli Małgosia, Karolina, Paulina i Natalia z kl. I LO ) zaprezentował bardzo ciekawy układ taneczno-akrobatyczny. A na zakończenie tego widowiska odbył się konkurs piosenek o różnorodnej tematyce i aranżacji oceniany przez przedstawicieli poszczególnych gimnazjów. Piosenki w wykonaniu Małgosi ( I LO), Natalii (I LO) i Eweliny (II B) zachwyciły publiczność i zostały nagrodzone wielkimi brawami. Jednak zwycięzcą tego konkursu został Przemek ( I LO), który wykonał dwa utwory muzyczne własnego autorstwa i to one właśnie zostały najwyżej ocenione przez jury. Gości pożegnano włoskim akcentem czyli piosenką pt. „Felicita” w wykonaniu duetu Ewelina i Tomasso z klasy II B.

                Uśmiechnięci i pełni wrażeń gimnazjaliści długo rozmawiali z uczniami szkoły w Odonowie, którzy zachęcali ich do podjęcia nauki w tak wyjątkowej i ciekawej szkole. Uczniowie szkół ZSZ w Odonowie mogli zaimponować młodszym kolegom swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji projektów, kursów specjalistycznych, na dodatkowych kursach doskonalących i rozwijających kwalifikacje, praktykach zawodowych, płatnych stażach. Ukazywano również perspektywy pracy w najlepszych polskich firmach jakie stwarza nauka w Odonowskiej szkole. Zachęcano, by gimnazjaliści odważnie podejmowali decyzję o wyborze szkoły, szczególnie szkoły, w której będą mogli zdobywać niezbędną wiedzę oraz realizować swoje pasje i zainteresowania. Dzień otwarty był bardzo udany, nigdy jeszcze w dotychczasowej historii szkoły nie wpłynęło jednego dnia tak wielu wniosków o przyjęcie do szkół ZSZ w Odonowie.

 

DSCF0018

 

DSCF0049

 

DSCN7202

 

DSCN7341

 

DSCN7346