Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światełko dla nieobecnych

          Dzień Wszystkich Świętych to taki moment w roku, kiedy każdy z nas zatrzymuje się na chwilę i uświadamia sobie, jak szybko przemija życie. To taki moment, gdy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy odeszli.

         Kontynuując tradycję akcji ,,Światełko dla nieobecnych'' Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie udał się na cmentarz w Kazimierzy Wielkiej, by zapalić znicze na grobach nauczycieli oraz uczniów szkoły, których nie ma już wśród nas. Odwiedzając groby stwarzamy sobie okazję do refleksji nad sensem życia i śmierci. Nasi uczniowie zapalili również światełko na grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobach, o których już niewielu pamięta. Takich grobów jest coraz więcej, nie tylko na kazimierskim cmentarzu. A to ważne, by pamiętać, bo nie umiera ten, kto trwa w pamięci innych. Znicze zapalone na cmentarzu w Kazimierzy Wielkiej to światełko od wszystkich uczniów naszej szkoły, gdyż dla każdego z nas 1. listopada to ważny dzień, jedyny taki w roku. To dzień, w którym stojąc nad grobem kogoś nam bliskiego, możemy cofnąć się w czasie do chwili, gdy nasi najbliżsi byli tu z nami. Każdy z nas ma na cmentarzach kogoś ważnego, kogoś o kim będzie zawsze pamiętał.

          Wszystkich Świętych to najlepszy moment na refleksję nad tym, co naprawdę jest ważne w życiu. Świat pędzi coraz szybciej. Ucząc się, pracując, robiąc karierę, nie mamy czasu nawet dla siebie. Tymczasem to właśnie czas działa na naszą niekorzyść. Często zdarza się, że nie uda się nadrobić wielu ważnych w życiu chwil. A te spędzone z rodziną, z bliskimi, przyjaciółmi są bezcenne i nie można pozwolić by było ich za mało.

Tym zaś, którzy odeszli zapalmy światełko i pamiętajmy…

 

lis1