Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Niepodległości

 

 ,,Dzień dla Niepodległej’’

            W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosili wszystkie szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do świętowania ,,Dnia dla Niepodległej’’.

9. listopada w większości szkół odbyły się uroczyste akademie z okazji tak ważnej dla naszej ojczyzny rocznicy.

Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie włączyła się w akcję: ,,Rekord dla Niepodległej’’. O godzinie 11:11, w piątek 9. listopada wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkół w Odonowie wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego.

Jak tradycja nakazuje…

         Co roku w dniu obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ma miejsce w Odonowie ślubowanie uczniów ,,Mundurówki''.

9. listopada 2018r. ślubowali reprezentanci Oddziału Mundurowego z klas pierwszych technikum. Za każdym razem jest to ważny moment w życiu szkoły, gdyż tradycje mundurowe w Odonowie mają długą historię. Uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar zobowiązując się do tego, by swoim całym życiem godnie reprezentować szkołę.

Oddział Mundurowy należy do jednej z licznych form aktywności na terenie szkoły, w których ci młodzi ludzie będą brać udział, ucząc się w niej. Każdy z nich wybrał kierunek kształcenia w technikum, który wymaga od niego solidnego przygotowania się do lekcji, egzaminów zawodowych i praktyk. Wchodząc w skład oddziału nie tylko będą nosić mundur. Przed nimi dodatkowe zajęcia, m.in. sportowo- strzeleckie oraz odprawy.

         W trakcie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz puchary uczniom wyróżnionym w Zawodach Sportowo- Obronnych, które odbyły się na terenie szkoły. Uczniowie zostali nagrodzeni w trzech konkurencjach: pojedynek strzelecki, rzut granatem oraz strzelanie z KBKSu. W sumie dyplomy i puchary otrzymało dziewięciu reprezentantów klas: IIB, IIA, IB, IA, IIIA i IIIB technikum. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

,,Dla Niepodległej’’

        Listopadowa rocznica to ważna i podniosła chwila dla każdego Polaka. W tym roku obchodzimy ją po raz 100. Tego dnia nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych oraz refleksji nad losami naszej ojczyzny. Dlatego też dopełnieniem tegorocznej uroczystości na sali gimnastycznej było widowisko słowno- muzyczne, przygotowane przez Państwa: Danutę i Mariana Skorupa oraz wykonane przez naszych zdolnych uczniów.

Żywa lekcja historii, ,,Legiony’’ oraz inne pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej są nieodłącznym elementem obchodów rocznicowych. Sprawiają, że choć na chwilę zatrzymujemy się i zastanawiamy nad tym, co wydarzyło się 100 lat temu i jak ważne to było dla nas wszystkich. Uświadamiamy sobie, ilu ludzi musiało poświęcić swoje życie za to, byśmy dzisiaj mogli być niepodlegli. Podczas części artystycznej przebiegającej pod hasłem: ,,Dla Niepodległej’’ , nasi uczniowie jak zwykle dali pokaz talentów wokalno- recytatorskich. Pieśni patriotyczne, które śpiewali kiedyś nasi dziadkowie są nam wszystkim doskonale znane, a ich magiczna moc sprawia, że pamiętamy o tych wydarzeniach w historii Polski, które kształtują naszą świadomość narodową.  

Kolejnych 100 lat!

         ,,Dzień dla Niepodległej’’ był dla wszystkich uczniów, nauczycieli, Polaków ważnym wydarzeniem. Ktoś kiedyś wywalczył tą wolność i niepodległość dla nas i przyszłych pokoleń. Życzymy sobie, by kolejnych rocznic w niepodległej Polsce było jak najwięcej. A na co dzień pamiętajmy o słowach Józefa Piłsudskiego: ,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska’’. Nie spoczywajmy więc na laurach i dbajmy o naszą Niepodległą w oczekiwaniu na kolejne uroczyste listopadowe rocznice.

 

aa13

 

 

aa12