Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

TECHNIK INFORMATYK

Kształcimy od 2007 roku.

Szkoła posiada uprawnienia Ośrodka Egzaminacyjnego - egzaminy zawodowe w szkole.

OPIS KIERUNKU

 

Kształcenie w tym zawodzie rozwija zdolności logicznego i abstrakcyjnego myślenia.

Informatyk to osoba samodzielna, która potrafi analizować sytuację i podejmować decyzje. Ponadto liczy się cierpliwość i spostrzegawczość. Zdobycie wymaganych umiejętności zapewnia nauka przedmiotów zawodowych w doskonale wyposażonych pracowniach komputerowych: 

 - pracowni urządzeń techniki komputerowej,

 - pracowni lokalnych sieci komputerowych,

 - pracowni aplikacji   i stron www.

Praktyki zawodowe, ciekawe warsztaty, kursy (Photoshop. Autocad, prawo jazdy), płatne staże, wycieczki dydaktyczne zapewniają fachowe przygotowanie do pracy na różnych stanowiskach w branży informatycznej. Atutem jest nauka języka obcego zawodowego, co podnosi szanse absolwentów na znalezienie pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Absolwenci tego kierunku  są profesjonalnie przygotowani do pracy w  firmach informatycznych, jak również do samodzielnego prowadzenia tego typu działalności.

 

Praktyki przewidziane programem nauczania organizowane są przez szkołę. Dla najlepszych uczniów organizowane są płatne staże.

Podczas kształcenia uczeń ma możliwość uzyskania następujących kwalifikacji:    

- montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci,

- programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

 

Perspektywy zawodowe - absolwenci kierunku technik informatyk znajdują zatrudnienie w firmach informatycznych i w obsłudze systemów firm innych branż.

 

KADRA

 

Nauczyciele posiadający uprawnienia do nauczania w zawodzie:

mgr Wioleta Żabicka - egzaminator

mgr inż Agnieszka Krupa

TRADYCJE SZKOLNE

Dzień Informatyka

Dzień Bezpiecznego Internetu

OLIMPIADY I KONKURSY

"Bezpieczny internet"

"Prawa autorskie"

"Konkurs na logo technikum"

PROJEKTY / KURSY

- Warsztaty wyjazdowe predyspozycji zawodowych informatyków,

- Kurs obsługi wydruku 3D,

- Kurs grafiki komputerowej.

 

PRAKTYKI/STAŻE

 

Praktyki przewidziane programem nauczania oragnizowane są przez szkołę w renomowanych zakładach pracy.

Dla najlepszych uczniów rok rocznie organizuje się płatne staże i bezpłatne staże wyjazdowe.

Zorganizowano praktyki w ramach projektu "Edukacja Zawodowa w Praktyce".

 

WYCIECZKI/TARGI

 

Coroczne wyjazdy na uczelnie wyższe, targi i wizyty studyjne w zakładach pracy:

- TVN Kraków

- AGH

- Politechnika Świętokrzyska

- Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach

 

 

PERSPEKTYWY ZAWODOWE

 


Po zdobyciu kwalifikacji możesz podjąć pracę we wszystkich firmach, zajmując się:

 • - administrowaniem sieci,
 • - projektowaniem stron www,
 • - programowaniem,
 • - składaniem i konfigurowaniem sprzętu,
 • - prowadzeniem szkoleń,
 • - wdrażaniem programów,
 • - opracowywaniem i ulepszaniem komputerowych systemów informacji,
 • - zabezpieczaniem zbiorów danych.

SPECJALNOŚĆ: Montaż i eksploatacja urządzeń techniki komputerowej


PRACOWNIE PRZEDMIOTOWE

 

Nasza Szkoła posiada nowoczesne pracownie dydaktyczne:

 • pracownię urządzeń techniki komputerowej, wyposażoną w: stanowiska komputerowe; podzespoły umożliwiające montaż komputera osobistego; dodatkowe elementy komputera osobistego umożliwiające jego rekonfigurację; oprogramowanie do wirtualizacji; różne systemy operacyjne stacji roboczej; oprogramowanie narzędziowe, diagnostyczne i zabezpieczające; drukarkę laserową, atramentową, igłową; skaner, ploter, tablicę interaktywną, tablet, projektor multimedialny, klawiaturę i mysz bezprzewodową, czytnik kart podpisu elektronicznego; adapter Bluetooth; stół monterski z matą i opaską antystatyczną; zestaw urządzeń monterskich; podłączenie do sieci lokalnej z dostępem do Internetu;

inf14 

 inf15

 • pracownię sieciowych systemów operacyjnych, wyposażoną w: stanowiska komputerowe; laptop dla nauczyciela z oprogramowaniem do wirtualizacji; różne serwerowe systemy operacyjne z usługami katalogowymi i internetowymi; serwerowe oprogramowanie typu firewall; oprogramowanie do analizy protokołów sieciowych; oprogramowanie do monitorowania pracy sieci; podłączenie do sieci lokalnej z dostępem do Internetu; pracownię lokalnych sieci komputerowych, wyposażoną w: stanowiska komputerowe (jedno stanowisko dla jednego ucznia); szafę dystrybucyjną 19” z wyposażeniem, połączoną korytkową instalacją okablowania strukturalnego z czterema punktami elektryczno-logicznymi; serwer stelażowy z kontrolerem pamięci masowej; zasilacz awaryjny z zasilaniem; napęd taśmowy do archiwizacji; komputer typu notebook z obsługą lokalnej sieci bezprzewodowej; przełącznik zarządzany z obsługą lokalnych sieci wirtualnych i portami zasilania przez Ethernet; koncentrator xDSL z obsługą protokołu PPP; ruter z modemem xDSL, z portem Ethernet i obsługą protokołu PPP, oprogramowanie typu firewall z obsługą wirtualnych sieci prywatnych; punkt dostępu do lokalnej sieci bezprzewodowej z różnego typu antenami zewnętrznymi i portem zasilania przez Ethernet; telefon internetowy; tester okablowania; reflektometr; różne sieciowe systemy operacyjne przeznaczone dla serwera; oprogramowanie do wirtualizacji; oprogramowanie komputerowego wspomagania projektowania (Computer Aided Design) z biblioteką elementów sieci lokalnej; oprogramowanie do monitorowania pracy sieci; stół monterski z matą i opaską antystatyczną; zestaw narzędzi monterskich; podłączenie do sieci lokalnej z dostępem do Internetu;

inf12 

 

 • pracownię aplikacji internetowych, wyposażoną w: stanowiska komputerowe (jedno stanowisko dla jednego ucznia); laptop dla nauczyciela z oprogramowaniem do wirtualizacji; edytor WYSIWYG stron internetowych z możliwością edycji hipertekstowego języka znaczników i kaskadowych arkuszy stylów, z możliwością walidacji strony; oprogramowanie do tworzenia grafiki i animacji, obróbki materiałów audio i wideo; oprogramowanie serwera relacyjnej bazy danych z programami narzędziowymi; oprogramowanie umożliwiające tworzenie aplikacji internetowych po stronie serwera i klienta w wybranych językach programowania; podłączenie do sieci lokalnej z dostępem do Internetu; dostęp do serwera umożliwiającego publikację stron www i aplikacji internetowych; dostęp do portalu wspierającego pracę grupową, komunikację, publikację wiadomości i materiałów.