• Rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

• Zapraszamy do składania wniosków do naszych Szkół:

• Technikum im. Wł. Grabskiego w Odonowie
            • Liceum Ogólnokształcącego
            • Szkoły Policealnej dla dorosłych.

Nabór elektroniczny: https://nabor.pcss.pl/kazimierzawielka/szkolaponadpodstawowa/

W okresie od 13 maja 2024 na czas rekrutacji możliwe jest indywidualne zwiedzanie szkoły po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym lub e-mail.

Zachęcamy do składania wniosków i wyboru naszej szkoły jako

szkoły pierwszego wyboru”

oraz wskazanie  pierwszego i drugiego zawodu w naszej szkole.

Oferujemy naszą pomoc i wsparcie techniczne podczas składania wniosku i wydruku.

Nasza komisja rekrutacyjna udziela wszelkich informacji, pomaga przy wypełnianiu wniosku oraz przyjmuje wnioski:

od poniedziałku do piątku: w godzinach od 8:00 do 16:00 w szkole

lub w dowolnym terminie dogodnym dla Rodziców i Kandydatów po wcześniejszym  telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty w szkole.

Bezpośredni kontakt do dyrekcji:  513 950 701

• Warsztaty strzeleckie

• Nowa galeria Warsztaty strzeleckie została dodana do albumu fotograficznego

Warsztaty strzeleckie w ZSZ w Odonowie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem Uczniów szkół podstawowych. W dniu 23 maja naszym Gościem był Pan Wicestarosta Marek Olejarski. Podczas trzech kolejnych dni spotkań uczestnicy odbyli instruktaż strzelecki, praktyczne zajęcia strzeleckie na strzelnicy broni pneumatycznej oraz terenowej strzelnicy sportowej. Była to niepowtarzalna okazja do strzelania z broni palnej sportowej kal. 5,6 mm na terenowej strzelnicy sportowej. Prezentowano również zasady bezpiecznych ćwiczeń strzeleckich z wykorzystaniem karabinków kbks SM, SHUL KK 150, BRNO, TOZ. Demonstrowano broń BERYL, pistolety MCM Margolin. Sympatyczni Goście zwiedzili również pracownie hotelarskie, logistyczne, informatyczne.

Była to również okazja do poznania bogatej historii kształcenia w klasach mundurowych. Można było również sprawdzić swoje predyspozycje do kształcenia w zawodach technik logistyk, informatyk i hotelarz. Technikum w ZSZ w Odonowie ma w swojej ofercie interesujące propozycje, niespotykane w innych szkołach. Specjaliści w zawodach: technik hotelarstwa, informatyk i logistyk są potrzebni i dobrze wynagradzani na każdym rynku pracy. Dodatkowa propozycja: Oddział Przygotowania Wojskowego w klasie technik logistyk daje możliwość realizowania programu kształcenia wojskowego na podstawie decyzji MON. Połączenie kształcenia logistycznego z wojskowym to jedyna taka oferta w województwie świętokrzyskim.

Bardzo dziękujemy Dyrekcjom, Nauczycielom i Uczniom ze Szkół Podstawowych w: Wielgusie, Kazimierzy Wielkiej, Kamieńczycach, Topoli, Cudzynowicach, Sokolinie, Krzczonowie, Opatowcu, Bejscach, Cieszkowach, Czarnocinie, Skalbmierzu za przyjęcie naszego zaproszenia.

• Rajd pieszy Uczniów z Oddziału Mundurowego

• Marsz, musztra, metodyka pola walki, czytanie mapy terenowej – to tylko część wojskowych umiejętności, które nasi Uczniowie ćwiczyli w czasie marszu pieszego z Odonowa do Rzemienowic.

Po osiągnięciu celu wyprawy przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku.

• Matura 2024

• Absolwenci Technikum im. Władysława Grabskiego gotowi na wyzwania maturalne, rozpoczęli optymistycznie maturę. Na dobry początek otrzymali życzenia od całej kadry pedagogicznej i dyrekcji

a także zapewnienie, że wszyscy trzymają kciuki za ich pozytywny wynik egzaminów dojrzałości.

Z relacji pierwszych zdających opuszczających salę egzaminacyjną wynikało, że byli dobrze przygotowani a zadania egzaminacyjne  nie były dla nich zaskoczeniem.

Wszystkim Maturzystom życzymy powodzenia.

• Odonów 54
          28-500 Kazimierza Wielka