•

Bardzo uroczyście  obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej wraz z zaproszonymi gośćmi, czyli Rodzicami oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych instytucji z którymi współpracujemy.

W czasie tego spotkania Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i wychowawcom za ich solidną pracę i wielkie poświęcenie włożone w realizację procesu dydaktyczno-wychowawczego. Bo przecież dzięki temu jesteśmy wyjątkową i nowoczesną placówką przygotowaną na wymogi współczesnego świata i rynku pracy.

Wspominaliśmy również tych nauczycieli, których niestety już nie ma wśród nas, uczciliśmy pamięć o nich symboliczną minutą ciszy.  A przygotowana z wielką precyzją prezentacja multimedialna przypominała nam nie tylko ich wizerunki ale także ich pracę, która przyczyniała się do kontynuowania chlubnych tradycji naszej szkoły.

Tego dnia szczególny powód do radości mieli ci pedagodzy, którzy otrzymali nagrodę Dyrektora Szkoły oraz Starosty powiatu kazimierskiego. W ten sposób podziękowano im za rzetelną i sumienną pracę.

Występ artystyczny z tej okazji przygotowali przedstawiciele poszczególnych klas przy pomocy wychowawcy klasy III A. Były wiersze, skecze i piosenki nawiązujące do szkolnego życia. Później nastąpiło tzw. odwrócenie ról, czyli uczniowie zadawali pytania nauczycielom sprawdzając ich zasób wiedzy. Nasi pedagodzy świetnie sobie z tym poradzili, udzielając często odpowiedzi „na opak” za to z dużą dozą parodii i humoru, czym rozbawili nas do łez.

Uroczystość ta zakończyła się wręczeniem symbolicznych kwiatów naszym nauczycielom oraz wspólnym poczęstunkiem – pizza i różne słodkości smakowały nam wyjątkowo.

• Odonów 54
          28-500 Kazimierza Wielka