Uczniowie i Nauczyciele informatyki w Technikum w Odonowie chętnie sięgają po zdobycze współczesnej techniki i wykorzystują AI w swoim rozwoju zawodowym.
Filmy, prezentacje, materiały związane z zastosowaniem AI jak również materiały promujące Technikum w Odonowie zostały stworzone przez Uczniów pod opieką Pani Agnieszki Krupa.
Zaangażowanie uczniów i nauczyciela przyniosło wymierne efekty.
Nasz Uczeń zajął I miejsce w konkursie zorganizowanym w tegorocznej edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorami konkursu byli: Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Film „Zastosowania sztucznej inteligencji - szanse i zagrożenia” zyskał najwyższe uznanie organizatorów.
Podczas I Świętokrzyskiego Forum Edukacji Ustawicznej, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, 11 czerwca 2024 roku odbyła się w Centrum Kongresowym Targi Kielce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „AI w edukacji – przyszłość czy zagrożenie”. Wśród czternastu szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego, biorących udział w tym wydarzeniu, znalazły się również dwa zespoły uczniów z Technikum im. Władysława Grabskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie.
Pierwszy zespół, w skład którego wchodzili Mateusz Blady i Natalia Czapla z klasy 2b, pracował pod opieką pani Agnieszki Krupy. Drugi zespół: Amelia Radziszewska z klasy 2a, prowadzona przez panią Kingę Farmas. Uczniowie przygotowali niezwykłe filmy, które poruszały tematykę zastosowania sztucznej inteligencji w edukacji. Oba zespoły otrzymały statuetki, a każdy z uczestników otrzymał również dyplom z podziękowaniem za udział.
Konkurs „AI w edukacji – przyszłość czy zagrożenie” miał na celu stworzenie krótkich filmów, trwających maksymalnie 180 sekund, które odnosiły się do kompetencji cyfrowych, Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 oraz głównego tematu konkursu.
Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie nowych technologii oraz zaprezentować swoje spojrzenie na przyszłość edukacji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Filmy przygotowane przez młodzież były oceniane pod kątem innowacyjności, wartości merytorycznej oraz jakości wykonania.
Jesteśmy dumni z zaangażowania Uczniów, gratulujemy im osiągnięć a pani Agnieszce Krupa życzymy kolejnych pomysłów na zaktywizowanie uczniów do podejmowania ciekawych wyzwań w edukacji cyfrowej.