• W drodze po złoty indeks ...

• W dniu 02.12.2022r. uczennice klasy IV a Magdalena Kieca i Amelia Michalec pod opieką nauczyciela Renaty Bladosz-Mleczek wzięły udział w okręgowej olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu w Lublinie.

Olimpiada ta jest przeznaczona dla uczniów, którzy znają potrzeby pokarmowe człowieka, wartości odżywcze i prozdrowotne żywności oraz rolę żywienia w zapobieganiu chorobom dietozależnym.          Po przejściu do etapu centralnego mogą zdobyć złoty indeks na 29 uczelni w Polsce.

Oczekujemy na wyniki z nadzieją, że nasze uczennice zakwalifikują się do etapu centralnego

i zdobędą złote indeksy.

• Nagrody w rywalizacji strzeleckiej

• W dniu 3 grudnia uczniowie oddziału mundurowego ZSZ w Odonowie uczestniczyli w akcji wojskowej Mikołajkowa Salwa Wstąp do DZSW. Akcję zorganizowało WCR w Busku Zdroju we współpracy z ZSZ w Odonowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rywalizowali w strzelaniu na strzelnicy broni pneumatycznej.

Nagrody za najlepsze wyniki w strzelaniu wręczył mjr Stanisław Kasza w imieniu Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju. GRATULUJEMY

• Test Wiedzy o Rodzinie Łubieńskich i cukrowni „Łubna”.

•               W ramach współpracy z najbliższym środowiskiem uczniowie naszej szkoły wzięli

udział w konkursie: „Test Wiedzy o Rodzinie Łubieńskich i cukrowni Łubna” zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Bibliotekę Publiczną oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.

Nasi uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii tego Rodu jak również cukrowni „Łubna”. Dlatego w rywalizacji szkół średnich zajęli I i III miejsce indywidualnie oraz II zespołowo. Wszyscy byliśmy dumni z ich sukcesów.

Uroczyste wręczenie nagród wszystkim zwycięzcom odbyło się 30 listopada 2022r. w czasie  trwania  sesji Rady Gminy.